top of page
Ludwik Młokosiewicz na tle swojej peonii_edited_edited_edited.jpg

Poznaj nasz zespół

Marta.jpg

Marta
Łabęcka

Jestem nauczycielką wiedzy o kulturze i animatorką kultury.

Moja przygoda z Ludwikiem Młokosiewiczem zaczęła się od opowieści mojego taty. Dotyczyły one jego rodzinnej wioski – Omięcina, maleńkiej miejscowości nieopodal Szydłowca. Słyszałam historie o rosnącym tam drzewku pistacjowym i pięknym pałacu, którego już nie ma… Pałac, w którym przez pewien czas mieściła się szkoła, do której chodził mój tata, okazał się być letnią posiadłością Młokosiewiczów, gdzie Ludwik chętnie spędzał letnie miesiące swojego dzieciństwa, rozwijając swoją pasję przyrodniczą.

Asia.jpg

Joanna
Dziewanowska-Stefańczyk
(Chodkiewicz)

Ukończyłam Wydział Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2006 roku oraz Wydział Konserwacji i Restauracji Zabytków w 2017 roku. Zajmuję się malarstwem, tkaniną artystyczną, grafiką warsztatową. Brałam udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Do Omięcina i Ludwika Młokosiewicza zaprowadziły mnie realizowane wspólnie z Martą działania artystyczne. Fascynuje mnie opowiadanie historii miejsc, które już nie istnieją. Wierzę, że od osobistych historii można przejść do opowiadania historii uniwersalnych.

Portret_mały.jpg

Patrycja
Rozłucka-Wasik

Na historię Ludwika Młokosiewicza trafiłam dzięki Marcie. Parę lat temu pojechałyśmy do Omięcina, żeby poznać historię majątku, w którym dorastał Ludwik Młokosiewicz. Chciałyśmy zrobić wywiady z najstarszymi mieszkańcami i utrwalić ich wspomnienia. Po budynku nie ma już śladu, nawet resztek fundamentów, ale jedna z naszych rozmówczyń pokazała nam zdjęcie z czasów jego świetności. Od tego się zaczęło…

bottom of page